Aktualności
19.10.2018
19 października odbyły się uroczyste Obchody Święta 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej
 
W dniu 19 października 2018 roku obchodziliśmy 7. rocznicę powstania 34. śląskiego dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej i związane z nią święto naszej jednostki. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Rzymskokatolickim Pw. św. Barbary w Bytomiu w intencji żołnierzy i pracowników RON, z udziałem kompanii honorowej ze sztandarem dowodzonej przez por. Marcina SONTOWSKIEGO. Uroczystość na placu apelowym rozpoczęła się złożeniem meldunku Dowódcy 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej płk Andrzejowi DĄBROWSKIEMU przez Dowódcę 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej ppłk Grzegorza GDULĘ
Następnie na komendę Dowódcy uroczystości kpt. Krzysztofa KEMPA została podniesiona Flaga Państwowa na maszt przy dźwiękach „Mazurka Dąbrowskiego” odegranego przez Orkiestrę Wojskową z Bytomia pod dowództwem kpt. Krystiana SIWKA.
 
W związku ze świętem dywizjonu w dniu 19 października każdy zainteresowany mógł zobaczyć jednostkę w ramach Dni Otwartych Koszar. Zwiedzający koszary mieli okazję zwiedzić Salę Tradycji, zapoznać się z podstawowym sprzętem uzbrojenia jakim dysponuje dywizjon oraz innym wyposażeniem wojskowym jak również spróbować wojskowej grochówki.
 
 
 
 
TEKST: st.kpr Krzysztof MATEJCZYK
FOTO: st.szer. Jarosław POGORZAŁEK
Jesteś: 4097328 gościem na naszej stronie